Hlavní obsah
 

Nehodu na Kroměřížsku nepřežili tři mladí lidé, ujížděli strážníkům

Tři mladí lidé ve věku 18 až 19 let zemřeli v noci na středu při nehodě osobního automobilu Renault Mégane u obce Rymice na Kroměřížsku. Osmadvacetiletý muž byl těžce zraněn a převezen do kroměřížské nemocnice. Vůz údajně havaroval krátce před druhou hodinou ráno, když ujížděl před kontrolou městské policie.

 
Nehodu na Kroměřížsku nepřežili tři mladí lidé, ujížděli strážníkům

Řidič ve vysoké rychlosti nezvládl průjezd mírnou zatáčkou a po více než třicetimetrovém smyku havaroval mimo vozovku. Auto bočně narazilo do pomníku z druhé světové války a převrátilo se na střechu v příkopu.

"Havárii předcházelo nezastavení vozidla na výzvu strážníků Městské policie Holešov, kteří chtěli provést kontrolu. Auto ve vysoké rychlosti opustilo hranice obce Holešov a pokračovalo na Rymice. Při jízdě došlo k havárii," popsal nehodu mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Oběťmi jsou dvě dívky a jeden chlapec

Strážníci proto dorazili na místo tragédie jako první a přes svou stálou službu informovali záchranáře. Převrácené vozidlo hořelo v motorovém prostoru. Požár se podařilo strážníkům uhasit malým přenosným hasicím přístrojem. Další hasicí přístroj jim poskytl řidič kamiónu, který u havárie zastavil o pár minut později.

Těžce zraněný osmadvacetiletý muž byl jako jediný mimo vozidlo. K řízení vozidla se ale odmítl přiznat.

Podle mluvčího Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Petra Olšana řídil automobil osmadvacetiletý muž, který utrpěl středně těžké zranění v oblasti hrudníku a jeho stav se zhoršoval.

"Po ošetření byl ihned převezen na chirurgickou ambulanci do nemocnice v Kroměříži,“ poznamenal mluvčí s tím, že muž byl po celou dobu při vědomí.  

Hasiči pomocí speciálního hydraulického zařízení vypáčili dveře a ze zadních sedadel auta vyprostili dvě mladé dívky, které byly připoutány bezpečnostním pásem. Jedna dívka byla už mrtvá, druhou se záchranáři snažili několik minut oživovat, ale jejich snaha byla marná a i ona svým zraněním podlehla.

Z přední části vozu byl vyproštěn další mladý spolujezdec, kterého hasiči také oživovali, a to až do příjezdu posádky zdravotnické záchranné služby. "Lékaři si ho následně převzali do své péče, umístili do sanitního vozu a dál bojovali o jeho život. Po třiceti minutách oživování i tento mladík přes jejich veškerou snahu svým těžkým zraněním podlehl," uvedl Mitáček.

Dodal, že událost zasáhla také jednoho hasiče, který k nehodě vyjel. Kvůli osobní vazbě k jedné zemřelé byl psychicky otřesen a kolegové mu poskytli pomoc a psychickou podporu. Silnice mezi Holešovem a obcí Rymice byla zcela uzavřena na několik hodin. Veškerá doprava byla odkláněna na objízdné trasy.

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Další nehoda se třemi oběťmi

V krátké době jde v Česku o druhé neštěstí na silnici, které si vyžádalo tři oběti. Minulý čtvrtek při střetu nákladního a osobního automobilu na Olomoucku zemřeli dva dospělí lidé a dítě. Ve Zlínském kraji si tři životy naposledy vyžádala nehoda z loňského října, kdy se u Bystřice pod Lopeníkem na Slovácku čelně střetla dodávka Citroen Jumper a nákladní automobil Mercedes.

Na Kroměřížsku zaznamenali policisté nehodu se třemi mrtvými naposledy téměř na den přesně před dvěma lety. Při střetu osobního vozu a autobusu u Těšánek, místní části obce Zdounky na Kroměřížsku, zahynul 21. července 2007 devatenáctiletý řidič Fordu Escort i jeho dva spolujezdci ve věku 17 a 21 let.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků