Hlavní obsah

Nehoda si vyžádala lidskou oběť, další střet zablokoval silnici

Mezi Kněževsí a Dobrovízí ve středních Čechách se ve středu dopoledne stala vážná dopravní nehoda chladícího vozu. Srážku nepřežil jeden člověk, další byl s vážnými poraněními přepraven do nemocnice. Srážka tří vozidel zablokovala také rychlostní silnici za Prostějovem ve směru na Olomouc.

Nehoda si vyžádala lidskou oběť, další střet zablokoval silnici

Dle informací policie vjel chladící vůz z neznámých příčin do protisměru a narazil do stromu. Ve vozidle zahynul spolujezdec.

"Na místě jsme ošetřovali dvaačtyřicetiletého muže, který při nehodě utrpěl frakturu bérce dolní končetiny a zhmoždění hrudníku. Po základním ošetření na místě jsme ho dopravili na traumatologii do motolské nemocnice v Praze," uvedla mluvčí záchranné služby ve Středočeském kraji Tereza Janečková.

Záchranáři a hasiči se snažili zachránit život také asi 40letému muži. "Přes veškerou snahu zdravotníků a hasičů jsme mu však již pomoci nedokázali. Podlehl mnohačetným zraněním," doplnila mluvčí.

Řidič se otáčel do protisměru

Řidič otáčející své vozidlo mezi svodidly způsobil vážnou nehodu na dálnici u Prostějova směrem na Olomouc. Kvůli jeho hazardu nastala srážka tří vozidel, která si vyžádala dva těžce zraněné. Policisté odkláněli dopravu z dálnice po vedlejších cestách, kolony vozidel ucpaly dálnici.

"Jedno z aut odbočovalo z pravého jízdního pruhu do levého s úmyslem otočit se mezi svodidly do protisměru. Když najel do levého jízdního pruhu, narazilo do něj auto a poté ještě další. Ucpaly se oba jízdní pruhy, dopravu jsme museli odklonit v Prostějově po vedlejších cestách pryč z dálnice," uvedl k nehodě ředitel prostějovské policie Zdeněk Riedinger.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků