Hlavní obsah

Nebezpečný lupič, který přepadl poštu, stále uniká. Policie hledá bílou felicii

Pražští policisté téměř tři měsíce marně pátrají po mladém lupiči, který je nebezpečný a ozbrojený. V září přepadl poštu v Praze - Hrdlořezích a odjel bílou felicií. Do pátrání byl tehdy nasazen i policejní vrtulník, bohužel neúspěšně.

Nebezpečný lupič, který přepadl poštu, stále uniká. Policie hledá bílou felicii

„Neznámý maskovaný muž měl přistoupit k poštovní přepážce a pod pohrůžkou použití střelné zbraně požadoval vydání finanční hotovosti. Poštovní úřednice z obavy o svůj život lupiči vydala několik desítek tisíc korun,“ uvedla mluvčí policie Jana Rösslerová.

Kriminalisté po prozkoumání kamerových záznamů zveřejnili podrobnější popis vozidla a také lupiče. Na záznamech lze také vidět, že lupiče od loupeže neodradil ani zákazník pošty, se kterým se střetl ve dveřích.

Pečlivě zamaskovaný lupič s lékařskými rukavicemi

Foto: Policie ČR

Čelní maska má výrazné žebrování černé barvy, jako je tomu u vozidel vyrobených od roku 1998. Vozidlo je vybavené střešním oknem, plechovými disky kol a pod pravým světlometem je poškozená karoserie. V pravé části dveří zavazadlového prostoru je nalepený nápis s nezjištěným textem. Čitelná není ani registrační značka vozu.

Lupič ujíždějící v bílé felicií

Foto: Policie ČR

„Lupič byl ve věku 20 - 30 let, vysoký asi 170 centimetrů. Je hubené postavy a obličej měl zakrytý barevným šátkem nebo šálou. Kriminalisté upozorňují, aby veřejnost podezřelého nezadržovala, lupič může být ozbrojený a nebezpečný. Jakékoliv informace vedoucí k jeho dopadení přijmou operátoři tísňové linky 158 nebo policisté na kterékoliv služebně Policie ČR,“ doplnila mluvčí policistů.

Foto: Policie ČR

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků