Hlavní obsah

Násilník ze hřbitova sám požádal o kastraci

Třiapadesátiletý František Zejda podle znalců trpí sexuální deviací s velkou mírou agrese. Podle obžaloby znásilnil na hřbitově tři stařenky, další okradl a posílal jim perverzní dopisy. Zejda se sám rozhodl, že se nechá vykastrovat. Nechce se už totiž nikdy dopustit ničeho podobného. O jeho osudu rozhodne brněnský městský soud.

Násilník ze hřbitova sám požádal o kastraci

Žalobce viní Zejdu ze tří útoků, dvou na brněnském centrálním hřbitově, dalšího se měl dopustit ve Vranově na Brněnsku. Tam přepadl sedmaosmdesátiletou stařenku, strhal z ní prádlo a hned vedle hrobu jejích rodičů a manžela ji chtěl znásilnit. Srdnatá stařena se ale do chlípníka pustila konvicí na vodu a zahnala ho na útěk.

„V minulosti se snažil navázat sexuální kontakt se ženami tím, že je okradl a psal jim obscénní dopisy s tím, že jim jejich věci vrátí, pokud s ním budou mít pohlavní styk,“ nastínil Zejdovu osobnost soudní znalec.

 

Šla jsem podél hřbitovní zdi, když mě někdo zezadu chytil. Začala jsem křičet o pomoc, ale dal mi hadr přes ústa. Volala jsem Panu Marii i Josefa.
jedna z napadených žen


„Jeho pobyt na svobodě je vysoce nebezpečný kvůli možnosti dalších útoků, měl by nastoupit ústavní sexuologickou léčbu. Šance na jeho resocializaci je nízká,“ dodala znalkyně-psychiatrička. Znalci také upozornili, že napadených žen může být více, neboť Zejda útočil na hřbitovech, kde se pohybují hlavně osamělé ženy.

Zejdův obhájce Pavel Holub požadoval slyšení znásilněných žen z brněnského hřbitova před soudem. Jedna z nich, devětasedmdesátiletá seniorka, ale už zemřela. U soudu proto jen zazněla její výpověď na policii.

„Šla jsem podél hřbitovní zdi, když mě někdo zezadu chytil. Začala jsem křičet o pomoc, ale dal mi hadr přes ústa. Volala jsem Pannu Marii i Josefa, ten chlap mi ale řekl, ať jsem zticha, že má nůž. Pořád mi vykal a ptal se, kolik je mi let,“ vypověděla nešťastná seniorka poté, co ji měl Zejda za památníkem padlých sovětských vojáků znásilnit.

Verdikt nad Zejdou by měl u brněnského soudu padnout do několika týdnů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků