Hlavní obsah
Ostrava 15.6.2018 Odhalení pamětní desky na Nádražní ulici v centru Ostravy. Zleva: autor Marek Pražák, H.D .Korbel, Ivo Vondrák a Tomáš Macura. Foto: Josef Zajíc

Násilník dopadený policejní volavkou míří k soudu

Policie chce postavit před soud třicetiletého Rumuna, kterého v červnu loňského roku dopadli kriminalisté za asistence půvabné policejní volavky. Viní ho z brutálních znásilnění či přepadení jedenácti žen, stíhán je i za několik vloupání.

Ostrava 15.6.2018 Odhalení pamětní desky na Nádražní ulici v centru Ostravy. Zleva: autor Marek Pražák, H.D .Korbel, Ivo Vondrák a Tomáš Macura. Foto: Josef Zajíc
Násilník dopadený policejní volavkou míří k soudu

"Státnímu zástupci bude předán návrh na obžalobu," řekl ČTK policejní komisař Petr Rozum s tím, že muži hrozí pět až dvanáct let vězení. Násilník si v dopravních prostředcích tipoval mladé ženy, jež se vracely v nočních hodinách samy domů.

Zaútočil pak na odlehlé a málo osvětlené cestě, když vystoupily z autobusu či tramvaje. Brutálně je napadl a okradl, některé i znásilnil. Kriminalisté Rumuna, který v Praze začal řádit v březnu, zadrželi o tři měsíce později za pomoci policistky v přestrojení. [celá zpráva]

Zatčení nebezpečního násilníka pražským odborem obecné kriminality ocenil ministr vnitra František Bublan minulý týden jako policejní čin roku 2004. Mezi oběťmi brutálního cizince jsou ženy převážně ve věku kolem dvaceti let, ale podle policie napadl i ženu o dvacet let starší a dokonce i důchodkyni.

Ženy brutálně mlátil

Ve většině případů své oběti udeřil pěstí do hlavy a povalil. "Pak s nimi třeba tloukl o zem nebo je kopal do hlavy," uvedl komisař. Cizinec je obviněn ze znásilnění v Modřanech, Praze 5 a Praze 3 a z loupežných přepadení na Pankráci, v Praze 6, v Praze 10 a z pěti přepadení v Modřanech.

Více než půl miliónu korun pak přesahuje škoda, která vznikla při vloupání do pěti domů v Praze 4 a 10. Rumun, který byl ve své vlasti již dříve odsouzen za loupežné přepadení a krádež, byl navíc obviněn i z maření výkonu úředního rozhodnutí, protože byl už před třemi lety z ČR vyhoštěn.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků