Hlavní obsah
Muž vypadl při nárazu z octavie. Foto: Policie ČR

Náraz katapultoval řidiče auta na Jablonecku na silnici. Neměl pás a riskantně předjížděl

Přes plnou čáru, přes přechod pro chodce a navíc bez pásu. To jsou okolnosti riskantního předjíždění a dopravní nehody, kterou ve čtvrtek v Lučanech na Jablonecku způsobil podle policie pětadvacetiletý řidič. Protože neměl pás, po nárazu do protijedoucího auta vylétl ze své octavie a utrpěl středně těžké poranění.

Muž vypadl při nárazu z octavie. Foto: Policie ČR
Náraz katapultoval řidiče auta na Jablonecku na silnici. Neměl pás a riskantně předjížděl

K nehodě došlo ve čtvrtek po půl sedmé ráno. Mladý řidič jel ve směru z Lučan na Jablonec nad Nisou. „V jednu chvíli se pokusil předjet kolonu vozidel v místě, kde je předjíždění zakázáno plnou nepřerušovanou čárou, přes přechod pro chodce a navíc neměl dostatečný výhled před sebe, aby se mohl včas bezpečně zařadit,“ popsala mluvčí policie Dagmar Sochorová.

Neuvěřitelný risk se mladému řidičovi vymstil. Při snaze o zařazení před první předjížděné vozidlo dostal smyk a došlo k nárazu do protijedoucího auta. To bylo odraženo na svodidla a ještě na dodávku jedoucí za ním . „Řidič vozu Škoda Octavia nebyl během jízdy připoután a po uvedeném nárazu vypadl z vozidla na vozovku,“ konstatovala Sochorová.

„Muž byl při vědomí a převezli jsme ho na traumacentrum do liberecké nemocnice,“ popsal mluvčí záchranářů Michael Georgiev.

Z místa nehody museli záchranáři odvézt i 46letou řidičku protijedoucího vozu. Její lehké až středně těžké poranění museli ošetřit lékaři na chirurgii jablonecké nemocnice. Policie nehodu vyšetřuje jako trestný čin ublížení na zdraví z nedbalosti.

Nehodu policisté stále vyšetřují. Kvůli zraněním nemohli na místě provést dechové zkoušky ani u mladíka, ani u řidičky z protijedoucího auta. V nemocnicích si ale vyžádali odběr krve.

Nehoda si vyžádala dva zraněné.

Foto: Policie ČR

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků