Hlavní obsah
Foto: Profimedia.cz

Náměstka primátora Plzně čeká soud, viní ho z krádeže při petiční akci

Už 20. června usedne na lavici obžalovaných náměstek plzeňského primátora Petr Rund (ODS), který je podezřelý z krádeže fotoaparátu. Případ dostala přidělený plzeňská soudkyně Bohdana Kučerová. "Trestní spis přišel z pražského vrchního soudu, který rozhodl o tom, že věc bude projednána v Plzni u místně příslušného soudu," uvedla Kučerová.

Foto: Profimedia.cz
Náměstka primátora Plzně čeká soud, viní ho z krádeže při petiční akci

Celé přípravné řízení přitom probíhalo mimo krajskou metropoli. Vyloučili se z něj jak místní policisté, tak i státní zástupci, aby předešli možným námitkám proti podjatosti. Spis zpracovával vyšetřovatel v Tachově za dozoru děčínského státního zástupce. Ten pak na Runda podal návrh na potrestání za přečin krádeže k Okresnímu soudu v Děčíně, odkud spis poslali na vrchní soud k rozhodnutí o příslušnosti.

Kamarádovi vytrhl foťák z ruky a začal nastupovat do auta s tím, že nám jej vrátí až na konci školního roku.
svědek Václav Rais

Plzeňská soudkyně se podjatá necítí, a to ani vzhledem k tomu, že Rundova manželka je rovněž soudkyní působící na Plzeňsku. "Já ji osobně neznám, viděla jsem ji snad jenom jednou na nějakém školení," řekla k tomu Kučerová.

Krádeže se měl Rund dopustit loňského 20. prosince před budovou radnice, kde v té době aktivisté rozdávali letáky a sbírali podpisy za uspořádání referenda o sporném projektu obchodního centra. Rund údajně sebral fotoaparát jednomu z účastníků petiční akce.

"Kamarádovi vytrhl foťák z ruky a začal nastupovat do auta s tím, že nám jej vrátí až na konci školního roku. Začali jsme na něj křičet, jestli je normální a co si to dovoluje. Poté prohlásil, ať se pro něj stavíme zítra v kanceláři, a odjel," popsal událost svědek incidentu Václav Rais.

"Já mám svědomí čisté," tvrdí Rund. Podrobnosti celého případu hodlá vylíčit až po jeho uzavření.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků