Hlavní obsah

Nalezená noha a ruka patří pohřešovanému Bělorusovi

Část nohy nalezená minulé úterý v pražském Hostivařském parku a také ruka, kterou objevili před dvěma týdny v třídírně odpadu Malé Chuchli, patří pohřešovanému muži z Běloruska. Podle pražské policie to potvrdily testy DNA.

Nalezená noha a ruka patří pohřešovanému Bělorusovi

"Testy potvrdily, že jde o ostatky čtyřiadvacetiletého muže hovořícího bělorusky, který byl v Česku žadatelem o azyl,“ řekl ve středu Právu mluvčí pražské policejní správy Tomáš Hulan.

Jak Právo zjistilo, zemřelým je Konstantin Ramaniuk, který dostal v ČR politický azyl a po kterém policie 27. srpna vyhlásila celostátní pátrání.

"Nebylo zjištěno, že by byl součástí žádné zločinecké skupiny a nemáme zatím informace, že by v Česku páchal nějakou trestnou činnost,“ řekl Právu jeden z členů pražské mordparty, která má případ na starosti.

O tom, že obě části končetin k sobě patří, se hovořilo již minulý týden, kdy vyšlo najevo, že ruka i noha byly uříznuty ostrým nástrojem podobným způsobem.

"Nalezené chodidlo patřilo mladšímu muži a v lokti amputovaná ruka byla muže vysokého zhruba 180 centimetrů,“ uvedl už před týdnem Hulan.

Stále není jasné, zda muž, jemuž ostatky patřily, zemřel násilnou či přirozenou smrtí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků