Hlavní obsah
 

Náklaďák na Náchodsku smetl cyklistu na hlavní silnici, střet natočila kamera

Vážnou nehodu vyšetřují od úterý policisté z Náchodska. Cyklistu jedoucího na hlavní silnici srazilo nákladní auto a musel pro něj přiletět vrtulník záchranné služby.

 
Náklaďák na Náchodsku smetl cyklistu na hlavní silnici, střet natočila kamera

„Jednašedesátiletý cyklista jel po hlavní silnici od Dvora Králové, když mu do cesty z vedlejší silnice vjelo nákladní auto jedoucí na Velichovky, které mu nedalo přednost,“ řekla Novinkám mluvčí policie Eva Prachařová.

Jak lze vidět na záznamu z městského kamerového systému, nákladní auto se zrovna rozjíždělo v křižovatce, když se vysokou rychlostí blížil cyklista. Po srážce mu 41letý řidič okamžitě poskytl první pomoc, přesto však přiletěl vrtulník, který přistál přímo na silnici, a převezl zraněného do nemocnice v Hradci Králové.

Zlomeniny žeber a končetin

„Muž byl při příjezdu záchranářů při vědomí. Měl poranění hrudníku. Byl ošetřen, uveden do umělého spánku, převeden na umělou plicní ventilaci a posléze byl transportován na trauma centrum do Hradce,“ sdělil Novinkám mluvčí záchranářů Ivo Novák.

„Cyklista utrpěl zlomeniny žeber a končetin. Je připojený na plicní ventilaci, ale mimo ohrožení života,“ řekl lékařský náměstek nemocnice v Hradci Králové Zdeněk Tušl.

„Škoda byla vyčíslena na 30 tisíc korun na kole a 20 tisíc na automobilu. Přesné příčiny nehody jsou v šetření. Dechová zkouška u řidiče auta byla negativní,“ uzavřela Prachařová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků