Hlavní obsah
Likvidace požáru kamionu se slámou. Foto: HZS Jihomoravského kraje

Na Znojemsku hořel kamion se slámou, škoda je milion

Deset minut po osmnácté hodině vyrazili v úterý hasiči do Nádražní ulice v Hrušovanech nad Jevišovkou na Znojemsku k ohlášenému požáru vozidla. Hořet začala souprava nákladního auta s přívěsem, respektive náklad slámy.

Likvidace požáru kamionu se slámou. Foto: HZS Jihomoravského kraje
Na Znojemsku hořel kamion se slámou, škoda je milion

Operační středisko na místo vyslalo pět jednotek hasičů. „Do boje proti plamenům nasadili několik vodních proudů. Oheň dostali pod kontrolu v 18.25 hodin,“ uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Petr Příkaský.

Plameny zasáhly slámu naloženou bezmála až po vrchol plachtové konstrukce ložné plochy nákladního auta. Při hašení významnou pomoc poskytla technika. „Pomocí nakladače vyskladnili balíky slámy mimo kamion a následně je prolévali vodou,“ dodal mluvčí.

I tak ale prolévání hořících a doutnajících balíků vodou zabralo nemálo času, až krátce před jednadvacátou hodinou mohl velitel zásahu ohlásit úplnou likvidaci požáru. „Předběžná škoda je vyčíslena na 920 tisíc korun. Příčina vzniku požáru je v šetření. Při požáru se nikdo nezranil,“ dodal mluvčí. Majetek za dalšího půl milionu hasiči zachránili.

Likvidace požáru kamionu se slámou.

Foto: HZS Jihomoravského kraje

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků