Hlavní obsah
 

Na železničním přejezdu na Zlínsku uvízl kamion. Jeho řidiči hrozí vězení

Kamion uvízl mezi závorami na železničním přejezdu v Tlumačově na Zlínsku. Výstražné červené světlo zabezpečovacího zařízení přejezdu přitom svítilo červeně. Kamion stihl místo včas opustit, neboť vlakvedoucí právě přijíždějícího vlaku použil rychlobrzdu.

 
Na železničním přejezdu na Zlínsku uvízl kamion. Jeho řidiči hrozí vězení

Kriminalisté podezřívají osmačtyřicetiletého řidiče nákladního vozu z Olomoucka z obecného ohrožení. V případě prokázání viny mu hrozí tří až osmileté vězení, informovala o tom v neděli policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Incident se stal v polovině března. Poté, co řidič vjel na železniční přejezd, zůstal s kamionem uvězněný mezi závorami, které se mezitím sklopily. „Řidič vystoupil z vozu a ve snaze zabránit srážce, chtěl závoru zvednout rukama. Na pomoc mu přišel řidič vozidla, které stálo před přejezdem, závoru rukama zvedl, muž s kamionem projel, přitom poškodil závoru a z místa odjel,” uvedla mluvčí.

Vlak směřující do Prahy podle ní jel rychlostí asi 140 kilometrů v hodině. „Cestovalo v něm 15 cestujících a tři členové posádky. Vlakvedoucí ve snaze zabránit střetu vlaku s kamionem použil rychlobrzdu. Jen díky jeho včasné reakci vlak skutečně zastavil ve vzdálenosti asi 30 metrů před železničním přejezdem a ke srážce nedošlo,” uvedla Kozumplíková.

Krátce po incidentu řidiče kamionu vypátrali policisté z Olomouckého kraje. „K dopravní nehodě se přiznal. Ani jeden z účastníků dopravní nehody nebyl pod vlivem alkoholu,” doplnila mluvčí. Veškeré okolnosti události nyní vyšetřují kriminalisté ve spolupráci s dopravními policisty.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků