Hlavní obsah
 

Na zdrogovaného řidiče v Praze museli policisté střílet. Chtěl kousat

Pražským policistům ujížděl ve čtvrtek zdrogovaný řidič Volkswagenu Passat. Když zajel do slepé uličky v parku Gutovka, dal se na útěk. Zastavila ho až varovná střelba policistů.

 
Na zdrogovaného řidiče v Praze museli policisté střílet. Chtěl kousat

„Policejní hlídka zastavila ve Vršovické ulici řidiče k silniční kontrole. Když však policisté vystupovali z vozu, sešlápl řidič plyn a začal ujíždět,” sdělil policejní mluvčí Jan Daněk.

Muž ujížděl Bělehradskou, Kodaňskou a Ruskou ulicí, až dojel do parku Gutovka v Praze 10. Tam ve slepé uličce zastavil a dal se na útěk směrem k metru Strašnická.

Chtěl kousat

„Prchající řidič přelezl plot. Policisté použili donucovacích prostředků, včetně varovné střelby. Po přelezení plotu pak muže zadrželi. Podezřelý se ještě pokusil kousnout jednoho z policistů do nohy,” doplnil mluvčí.

Policisté pak u muže provedli orientační test na drogy. Ten byl pozitivní na pervitin. Muž skončil na lékařském vyšetření ve vinohradské nemocnici.

Na místo dorazili kriminalisté, kteří se celým případem zabývají. Muži v případě prokázání viny a odsouzení hrozí za ohrožení pod vlivem návykové látky až roční vězení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků