Hlavní obsah
Turistka si do Krušných hor vzala sandály s termo ponožkami. Foto: horskasluzba.cz

Na túru do Krušných hor si žena obula sandály, cestou ztratila kamarádku

Na pěší túru do Krušných hor se vydaly v pátek dvě starší ženy (64 a 69 let), jedna z nich šla obutá pouze v sandálech a termo ponožkách. Po cestě se rozdělily a starší z dvojice se ztratila. Po hodině a půl se ji podařilo najít v pořádku na silnici mezi městy Dubí a Krupka. V sobotu o tom informoval mluvčí Horské služby ČR Radek Zeman

Turistka si do Krušných hor vzala sandály s termo ponožkami. Foto: horskasluzba.cz
Na túru do Krušných hor si žena obula sandály, cestou ztratila kamarádku

Ženy se vypravily na cestu kolem vrchu Loupežník u Dubí. Nejprve vyrazily podle informací záchranářů podél běžecké trasy na Sedmihůrské cestě, pak sešly mimo značené cesty a nakonec se ocitly na místě, kde vyšlapané stopy končily.

„Starší paní dala té mladší svůj mobil do batohu a pak se kdoví proč rozdělily. Mladší paní se podařilo vrátit na Krušnohorskou lyžařskou magistrálu a zavolala policistům, že postrádá kamarádku. Ti obratem kontaktovali nás s prosbou o součinnost při pátrání,” uvedl zasahující člen horské služby Tomáš Plíva.

Vydat se na Krušnohorskou magistrálu v sandálech, které vidíte na fotce a nemít u sebe mobil, není úplně dobrý nápad....

Zveřejnil(a) Horská služba ČR - oficiální stránka dne Sobota 23. ledna 2021

Záchranáři vyjeli na sněžném skútru a terénní čtyřkolce, a aby zvýšili šance na nalezení zbloudilé ženy, vzali s sebou jednoho policistu a mladší ženu. „Policii se ještě podařilo podle mobilu lokalizovat místo, kde se turistky rozdělily. Sami pak projížděli silnice, my jsme se vydali do horského terénu,” uvedl Plíva a zmínil překvapení záchranářů, když zjistili, že čtyřiašedesátiletá žena, která jela s nimi, se vydala na sníh jen v sandálech a termo ponožkách.

Paní podle záchranářů tvrdila, že ponožky mají membránu - a kromě toho už takto obutá chodí do hor 30 let. „To, co jsme viděli při této akci, neodpovídalo 30 letům zkušeností pohybu na horách,” uvedl náčelník Horské služby Krušné hory Miroslav Račko.

„Bylo to porušení snad všech zásad pohybu v zimních horách. Paní se vydala na cestu sněhem v obuvi vhodné na jarní procházku parkem, druhá se vzdala mobilu a s partnerkou se rozdělily. Důrazně turisty varuji, aby se takto nechovali,” apeloval na návštěvníky hor Račko. Dodal, že sandály jsou vrcholem všeho, co horské oblasti od nezodpovědných turistů v posledních týdnech zažívají.

Před týdnem horská služba v Krkonoších zachránila dva mladé lidi, kteří šli Obřím dolem na Sněžku v teniskách a teplácích.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků