Hlavní obsah
Foto: Petr Nový, Novinky

Na Trutnovsku zabilo auto muže, který se snažil pomoci havarovanému vozu

Smrtí šestatřicetiletého chodce skočila v sobotu po dvacáté hodině dopravní nehoda, k níž došlo mezi obcemi Horní Dehtov a Lipnice na Trutnovsku. Muže srazilo vozidlo Fiat ve chvíli, kdy se snažil poskytnout pomoc osádce Škody Felicia, která ve stejném místě havarovala také.

Foto: Petr Nový, Novinky
Na Trutnovsku zabilo auto muže, který se snažil pomoci havarovanému vozu

„K tragické dopravní nehodě došlo podle zjištěných skutečností tak, že řidič vozidla značky Fiat při sjíždění přímého úseku komunikace vedeného v klesání s následným vjetím do prudké pravotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost jízdy. Své sehrála i skutečnost, že šestadvacetiletý řidič se dostatečně nevěnoval řízení, takže přehlédl osoby pohybujících se kolem jiného havarovaného vozidla,“ uvedl mluvčí trutnovské policie Jiří Prouza.

Řidič začal sice brzdit, ale na mokrém a mírně kluzkém povrchu komunikace dostal smyk. „Následkem toho vjel do protisměru, kde se přední částí vozu střetl se šestatřicetiletým chodcem. Ten byl těžce zraněn a i přes snahu osádky vozidla rychlé záchranné služby ze Dvora Králové nad Labem, na místě události podlehl,“ dodal Prouza.

Dopravní policisté s řidičem Fiatu provedli kontrolní dechovou zkoušku na zjištění alkoholu, s negativním výsledkem. Následně byl ale u řidiče proveden drogový test přístrojem, který byl pozitivní na požití návykových a psychotropních látek. Vozidlo Fiat mělo navíc opotřebované pneumatiky pod stanovenou mez.

Za přečin těžké ublížení na zdraví z nedbalosti hrozí pachateli trest odnětí svobody až na čtyři roky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků