Hlavní obsah

Na Teplicku podle policie topil ukradená auta, je ve vazbě

Policie dopadla a obvinila muže podezřelého z krádeže a následného „utopení“ pěti aut ve vápence v Lahošti na Teplicku. Recidivista, který má podle nich krádeže na svědomí, je ve vazbě.

Na Teplicku podle policie topil ukradená auta, je ve vazbě

Čtyři potopené vozy značky Volkswagen našel náhodou v prosinci potápěč. Poslední auto našel o uplynulém víkendu rovněž sportovní potápěč, v pondělí ho policisté ve spolupráci s hasiči z vody vytáhli.

Výlov aut

Foto: Policie ČR

„Tentokrát se jednalo o Škodu Roomster bez registračních značek. V pondělí bylo z lomu vytaženo, kriminalisté nyní budou podle VIN kódu zjišťovat, zda se jedná o kradený vůz," uvedl teplický policejní mluvčí Daniel Vítek.

Potopení předchozích čtyř vozů má podle kriminalistů na svědomí už jedenáctkrát trestaný čtyřiadvacetiletý muž, který se teprve loni v září vrátil z vězení.

Výlovené auto

Foto: Policie ČR

„A neukradl jen čtyři auta nalezená v lomu, byl obviněn z celkem deseti krádeží vozidel a jednoho pokusu krádeže. Tři auta měl odcizit v Teplicích, dvě v Karlových Varech a další pak v Chomutově, Liberci, Mostě, Ústí nad Labem a v Německu. Specializoval se především na starší vozidla koncernu Volkswagen, podle vyšetřovatele ukradl pět golfů, tři passaty, jeden ford a jednu dodávku," doplnil policejní mluvčí.

Výlov aut

Foto: Policie ČR

Všechna odcizená auta se kriminalistům povedlo zajistit a vrátí je majitelům.

„Kromě toho má recidivista na svědomí i tři vloupání do aut v Oseku, poškozeným způsobil celkovou škodu přes 220 tisíc korun. Kriminalisté podezřelého muže, který řídil i přes zákaz soudu, minulý týden zadrželi a následně byl obviněn z přečinů krádeže, krádeže ve stadiu pokusu, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku," dodal Vítek.

Soud poslal obviněného do vazby, hrozí mu až pět let vězení.

Výlov aut

Foto: Policie ČR

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků