Hlavní obsah
Požár zachvátil střechu kovárny v Rejhoticích Foto: HZS Olomouckého kraje

Na Šumpersku vyhořela kovárna. Plameny zničily střechu, škoda za miliony

Škodu více než čtyři miliony korun způsobil rozsáhlý požár, který v noci na úterý zachvátil střechu objektu kovárny v areálu strojíren v Rejhoticích, místní části Loučné nad Desnou na Šumpersku. Střecha zcela prohořela a část se zbortila. Okolnosti požáru hasiči vyšetřují.

Požár zachvátil střechu kovárny v Rejhoticích Foto: HZS Olomouckého kraje
Na Šumpersku vyhořela kovárna. Plameny zničily střechu, škoda za miliony

„Požár byl nahlášen na naše operační středisko ve 2:15. Na místo ihned vyrazilo šest jednotek. Po příjezdu a průzkumu zahájily hašení střechy a zároveň chladily přilehlé objekty, aby se plameny nerozšířily,“ řekla v úterý Právu mluvčí hasičů Lucie Balážová.

Uvnitř kovárny podle ní hořel také jeden ze strojů. Při zásahu využili hasiči automobilový žebřík, díky němuž měli lepší přístup ke střeše objektu. Ta celá prohořela a během požáru její část spadla.

„Za 40 minut jsme měli oheň pod kontrolou. Vodu jsme využívali z přírodního zdroje nedaleko areálu a kyvadlově ji dopravovali k požáru. Krátce před pátou hodinou jednotky provedly likvidaci skrytých ohnisek hoření a požár dohasili,“ dodala mluvčí.

Hasiči zůstali na místě kvůli vyšetřování příčin požáru a odstraňují část stropu a střechy. Ohledání požářiště proběhne podle mluvčí ve spolupráci s policií.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků