Hlavní obsah
Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Na rodinu starostky z Moravan u Brna zaútočil neznámý muž

Neznámý pachatel ve středu odpoledne napadl sedmapadesátiletou starostku Moravan na Brněnsku, která je členkou sociální demokracie. Žena a její zeť skončili s lehkým zraněním v nemocnici, řekl bez podrobností mluvčí policie Bohumil Malášek. Starostka Marie Barešová ČTK řekla, že šlo už o několikátý útok proti ní za poslední dobu.

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Na rodinu starostky z Moravan u Brna zaútočil neznámý muž

"Vždycky se objevuje, když se na radnici řeší něco s územním plánem," sdělila Barešová ČTK. Podle jihomoravského hejtmana Michala Haška (ČSSD) někdo před nedávnem hodil na dům starostky zápalnou láhev.

Středeční napadení se odehrálo kolem 17.30 v rodinném domě Barešové. Zatím neznámý pachatel se do domu vloudil pod záminkou doručení obchodní zásilky. Násilník napadl nejen majitelku domu, ale i její dceru a zetě. Starostku a jejího zetě převezla sanitka na ošetření do Fakultní nemocnice U svaté Anny.

"Útok směřoval na hlavu. Utržili lehká poranění v obličeji. Muž nám také sdělil, že byl zraněn na hrudníku," uvedla k zásahu mluvčí záchranné služby Barbora Zuchová.

Podrobnosti k jejímu současnému zdravotnímu stavu nejsou zatím známy. Případ vyšetřují kriminalisté.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků