Hlavní obsah
 

Na pražském Strahově hořelo, hasiči nasadili dvě Cobry

Ve Skokanské ulici na pražském Strahově hořelo v noci na neděli několik budov, včetně několika garáží a přístřešků. Požár zaměstnal devět jednotek hasičů, kteří nasadili dvě speciální hasicí zařízení Cobra. Likvidace plamenů zabrala několik hodin.

 
Na pražském Strahově hořelo, hasiči nasadili dvě Cobry

Hořet začalo okolo 22. hodiny. Na místo nejprve vyjely dvě jednotky hasičů, postupně byly povolány posily z řad profesionálních i dobrovolných hasičů. „Jednalo se o požár soustavy budov na rozloze 30x20 metrů, včetně bývalých fotbalových šaten, garáží, či přístřešků. K zásahu bylo nasazeno šest vodních proudů a dvě speciální hasící a řezací zařízení Cobra,“ uvedl mluvčí hasičů Martin Kavka.

Policisté uzavřeli Tomanovu i Skokanskou ulici. Problém dělal především mráz, kvůli kterému na silnici namrzala voda používaná k hašení. Na místo proto vyjeli silničáři, kteří posolili okolní ulice. Hasiči pak pomocí lopat rozházeli sůl i v okolí hořících budov.

Kvůli počtu zasahujících jednotek vyhlásili hasiči II. stupeň požárního poplachu. Požár se podle prvotních informací obešel bez zranění.

„V přístřešcích a garážích hořel převážně odpad. Požár zasáhl také střešní konstrukci,“ doplnil Kavka.

Proč začalo hořet nyní zjišťuje vyšetřovatel hasičů. Některé z vyhořelých budov obývali před požárem bezdomovci.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků