Hlavní obsah
 

Na pražském Bohdalci hořela budova, kde se natáčel film Obecná škola

Pražští hasiči zasahovali u požáru dřevěné budovy bývalé školy na pražském Bohdalci. Na místě likvidovalo plameny několik požárních jednotek. V areálu se natáčel film Obecná škola.

 
Na pražském Bohdalci hořela budova, kde se natáčel film Obecná škola

Hasiči vyrazili do ulice Nad Vršovskou horou před druhou hodinou odpoledne. Kromě pražských jednotek na místo mířila také speciální technika ze záchranné stanice Zbiroh.

Na pražském Bohdalci hoří dřevěná budova

„Na místě bylo 13 jednotek, velitel vyhlásil třetí stupeň požárního poplachu právě kvůli počtu jednotek. Hořel dřevěný objekt o rozměrech 10 krát 30 metrů, podle našich informací by se v něm nikdo neměl nacházet,“ řekla Novinkám mluvčí hasičů Pavlína Adamcová.

16.2.2017-13:53 jednotka vyslána s CAS 32 T-815 k případu požáru nízké budovy do ulice Nad Vršovskou horou. Byl vyhlášen 3. stupeň poplachu, na místě zasahuje několik jednotek

Zveřejnil(a) Hasiči Kolovraty dne 16. únor 2017

Podle dostupných informací jde o školu, kde se natáčel v roce 1991 film Obecná škola režiséra Jana Svěráka. Několik záběrů vzniklo přímo v areálu, další i v okolních ulicích.

„Likvidace požáru probíhala lehce, nyní probíhají dohašovací práce. Budovu obývali lidé bez domova. Příčinu ani škody zatím neznáme, jednalo se ale o vybydlený objekt,“ řekl na místě velitel zásahu pražských hasičů Jan Havrda.

Bývalá budova Obecné školy v plamenech

Foto: Hasiči Kolovraty

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků