Hlavní obsah

Na Plzeňsku se převrátil autobus s dětmi, řidiči zřejmě nefungovaly brzdy

Hasiči a záchranáři vyjeli v pátek odpoledne k nehodě autobusu na Plzeňsku. Podle prvních zpráv bylo lehce zraněno deset dětí. U nehody zasahuje několik sanitek a také vrtulník.

Na Plzeňsku se převrátil autobus s dětmi, řidiči zřejmě nefungovaly brzdy

K nehodě došlo kolem 12.30 hod. u Nezvěstic na Plzeňsku. Autobusem cestovalo asi 30 dětí s rodiči. Byly to děti ve věku 10 až 14 let, které jely na hokejový zápas z Tábora do Třemošné.

Děti utrpěly naštěstí jen lehké zranění

Foto: Patrik Biskup, Právo

„Zatím jsme odvezli asi 10 dětí s lehkými poraněními. Na místo bylo vysláno asi pět sanitek a vrtulník,“ řekla Novinkám mluvčí záchranářů Lenka Ptáčková.

Redaktor Práva mluvil po nehodě se svědkyní, která uvedla, že před autobusem jel kamión, který začal odbočovat do firmy. „Slyšela jsem řidiče, jak nadával: Je to v prdeli, nebrzdí mi to,“ řekla svědkyně po nehodě.

„Výpovědi svědků prověřujeme. Na silnici policisté našli smykovou stopu. Dechová zkouška byla negativní,“ řekl Právu mluvčí policie Jan Koželuh s tím, že při úhybném manévru autobus bokem narazil do návěsu.

Silnice bude minimálně do 15:25 uzavřena.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků