Hlavní obsah
 

Na Novojičínsku se objevil oranžový mrak

Kvůli oranžovému mraku, který se po neočekávané chemické reakci objevil v areálu firmy Christeyns ve Vítovské ulici v Odrách na Novojičínsku, zasahovali v pátek hasiči. Oderská radnice ráno kvůli úniku chemikálií pomocí obecního rozhlasu doporučila lidem omezit pohyb. Mrak vznikl při nečekané reakci chemikálií sloužících pro výrobu čisticích a pracích prostředků.

 
Na Novojičínsku se objevil oranžový mrak

K úniku v areálu firmy došlo v šest hodin ráno. Na místo vyrazili hasiči v protichemických oblecích a odvětrávali prostory haly, ze které vyvezli na dvůr kontejner s chemickými látkami. „Uvnitř haly hasiči odstraňovali zbytky kapaliny na podlaze, když ji pečlivě ředili vodou,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Už na začátku nepředvídané reakce chemických látek zaměstnanci sami rychle odešli do bezpečí mimo areál, celý zásah se tak dosud obešel bez zranění. „Co v IBC kontejneru spolu zreagovalo a další okolnosti události jsou v šetření ve spolupráci s dotčenou firmou,“ dodal mluvčí hasičů.

„Vyrábíme prací prášky a čisticí prostředky už dvacet let a nikdy se nám nic takového nestalo. Vůbec netušíme, jak k tomu došlo,“ řekl jednatel firmy Patrik Žila. Dodal, že odborníci nyní budou zjišťovat, co se vlastně stalo a zda zaměstnanci dodrželi všechny předpisy a receptury. „Naštěstí nešlo o nebezpečné látky,“ řekl.

Ve firmě se vyrábí prací prášky.

Foto: HZS Moravskoslezského kraje

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků