Hlavní obsah
Hala s uskladněným senem vyhořela Foto: kraje Zlínského HZS, ČTK

Na Kroměřížsku hořela hala se senem

V areálu zemědělského družstva ve Zlobicích na Kroměřížsku hořela v noci na sobotu hala s uskladněným senem. Už v době příjezdu hasičů byl požárem zasažen veškerý uskladněný materiál. V těsné blízkosti haly o rozměrech je další budova, ve které bylo ustájeno asi 200 kusů dobytka. Hasičům se podařilo zabránit rozšíření plamenů a během požáru nebyl nikdo zraněn.

Hala s uskladněným senem vyhořela Foto: kraje Zlínského HZS, ČTK
Na Kroměřížsku hořela hala se senem

"Hasiči okamžitě natáhli několik proudů a zabránili rozšíření požáru. Pomocí přetlakové ventilace se podařilo uchránit prostory ustájení i před škodlivými zplodinami hoření," uvedl mluvčí hasičů Pavel Řezníček.

Hasičům se podařilo zabránit rozšíření požáru, nikdo nebyl zraněn.

Foto: kraje Zlínského HZS, ČTK

Požár zlikvidovali ještě v noci, do rána však pomocí techniky vyváželi seno na volné prostranství. Tam ho polévali vodou. "Kvůli zabezpečení většího množství hasební vody byla zřízena i kyvadlová doprava cisternami z hydrantové sítě," uvedl mluvčí.

Při požáru nebyl nikdo zraněn.

Foto: kraje Zlínského HZS, ČTK

Příčinu požáru hasiči zjišťují, neznají zatím ani výši škody. "Vyšetřovatel hasičů prozatím pracuje se dvěma verzemi, a to úmysl nebo samovznícení," řekl Řezníček.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků