Hlavní obsah
 

Na královédvorském náměstí hoří, dým vyhnal z radnice desítky lidí

Na náměstí v centru Dvora Králové nad Labem vzplála v úterý dopoledne střecha jednoho z domů. Na místě zasahují hasiči, policie řídí dopravu. Kvůli silnému dýmu museli zaměstnanci opustit budovu radnice, která je v sousedství hořícího domu.

 
Na královédvorském náměstí hoří, dým vyhnal z radnice desítky lidí

Hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu ze čtyř. „Požár střechy domu na náměstí T. G. Masaryka byl ohlášen v 11:11. Na náměstí je devět jednotek, zasahují v dýchací technice,“ sdělila mluvčí hasičů Martina Götzová.

Požár se podařilo lokalizovat kolem poledne, dál už se plameny nešířily. Částečně byla zasažena i střecha sousedního domu, kde je hračkářství. Nejvíce byl zasažen dům, ve kterém je v přízemí prodejna elektra a v patře jsou byty.

„Evakuace obyvatel byla samovolná, mohlo se jednat maximálně o dvacet lidí. Zranění hlášená nejsou,“ řekla Götzová.

Plameny zasáhly dům na náměstí ve Dvoře Králové.

Foto: Aktu.cz

Podle mluvčí radnice Miroslavy Kameníkové je vidět kouř. „Občas je vidět také nějaký ten plamen, vychází to ze střechy. Budova má dvě nadzemní podlaží. Policie v okolí řídí dopravu,“ sdělila ČTK mluvčí v 11:30.

Budovu městského úřadu opustili všichni zaměstnanci. „Úřad jsme evakuovali po 11:00 kvůli velkému množství kouře, který se objevil v areálu i v místnostech. Městský úřad je nyní pro veřejnost uzavřen. Evakuováno mohlo být odhadem 80 až 90 lidí,“ dodala Kameníková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků