Hlavní obsah
Nehoda traktorů na Jihlavsku Foto: Policie ČR

Na Jihlavsku bouraly dva traktory. Jeden řidič namol opilý, druhý bez řidičáku

Kuriózní srážkou dvou traktorů se od včerejšího odpoledne zabývají policisté na Jihlavsku. Došlo k ní v obci Urbanov, překvapivá zjištění se týkala obou řidičů. Informovala o tom policejní mluvčí Dana Čírtková.

Nehoda traktorů na Jihlavsku Foto: Policie ČR
Na Jihlavsku bouraly dva traktory. Jeden řidič namol opilý, druhý bez řidičáku

Ke kolizi došlo na silnici v obci, kudy projížděl 58letý traktorista ve stroji Zetor 7245 s přívěsem naloženým bramborami. Nedržel se u pravého okraje vozovky a levou přední částí přívěsu narazil do protijedoucího traktoru Zetor 7011 s přívěsem domácí výroby. Tato souprava byla nárazem odhozena na zeď rodinného domu.

Když dali policisté účastníkům nehody dýchnout, ukázalo se, že viník celé lapálie neměl za volantem co dělat: opakovaná zkouška u něj ukázala 2,89 a 2,74 promile alkoholu v dechu.

Nehoda traktorů na Jihlavsku

Foto: Policie ČR

Takříkajíc ale „zavařil“ i poškozenému. U toho totiž policisté objevili, že k řízení takové soupravy nemá oprávnění. Další nepříjemnosti tak čekají oba muže. Prvnímu zmiňovanému policie hned po nehodě zadržela řidičský průkaz a zahájila trestní řízení, takže se dá očekávat, že nad ním definitivní verdikt vynese soudce.

Druhý traktorista se bude muset dostavit na úřad, čeká ho správní řízení.
Škoda způsobená nehodou byla vyčíslena na 85 tisíc korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků