Hlavní obsah
 

Na halu v Plzni se zřítil vrtulník, čtyřčlenná posádka zahynula

Čtyřčlenná posádka malého vrtulníku zemřela ve středu odpoledne po pádu stroje na výrobní halu firmy v Plzni. Záchranáři se vážně zraněné pokoušeli oživit, to se ale přes jejich snahu nepovedlo.

 
Na halu v Plzni se zřítil vrtulník, čtyřčlenná posádka zahynula

Na halu spadl malý vrtulník Robinson R44, havárie se stala v ulici Domažlická. Vrtulník částečně propadl střechou budovy a zůstal viset na její konstrukci. Původní informace hovořily o tom, že stroj spadl na výrobní halu žárové zinkovny firmy Mea, ve skutečnosti šlo však o sousední halu jiné firmy.

Hasiči a záchranáři u zinkovny v Plzni, kde spadl vrtulník. Jeho čtyřčlenná posádka zahynula.zasahovali 5. září 2018 při nehodě malého vrtulníku v Plzni.

Foto: Miroslav Chaloupka, ČTK

Záchranáři vyhlásili stav hromadného postižení osob a vyslali na místo několik posádek. „Dle svědků vrtulník letěl nad terénem, nezvládl manévr, přetočil se na bok a následně spadl. Dle některých došlo k výbuchu,” uvedl manažer vnějších vztahů a PR plzeňských záchranářů Vítězslav Sladký.

Záběry, které mají ukazovat vrtulník krátce před nehodou

Malý vrtulník se v Plzni zřítil na halu zinkovny

Foto: Ivan Blažek, Právo

„Havárii nepřežila čtyřčlenná posádka vrtulníku. V době pádu se v hale nenacházely žádné další osoby,” uvedla mluvčí policie Martina Korandová s tím, že příčiny tragédie budou předmětem dalšího vyšetřování.

Podle agentury Reuters jsou na fotografii trosky zříceného vrtulníku.

Foto: David W Cerny, Reuters

Policie jméno majitele vrtulníku zatím nezveřejnila. Podle informací Práva se jednalo o stroj, který si přivezl z Itálie a pilotoval plzeňský podnikatel B. D. Ostatní tři pasažéři - dva muži a jedna žena - pocházeli z Thajska.

Vrtule padajícího vrtulníku poškodila jednu z hal.

Foto: Miroslav Chaloupka, ČTK

„Dvě zranění byla neslučitelná se životem, dvě osoby jsme se pokoušeli resuscitovat, bohužel marně,“ řekl Právu mluvčí záchranky Martin Brejcha.

Pravděpodobně je rovněž narušena statika budovy.

Ilustrační foto

Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Mluvčí hasičů Petr Poncar původně informoval o oživování lidí. „Probíhá resuscitace u čtyř lidí, unikají provozní kapaliny, požár zatím nevznikl,” uvedl. Později mluvčí záchranné služby Martin Brejcha uvedl, že čtveřice zraněných nepřežila.

Hasiči a záchranáři zasahují při nehodě malého vrtulníku v Plzni

Foto: Miroslav Chaloupka, ČTK

Podle informací Práva z místa nehody se vrtulník nakonec propadl dovnitř haly.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků