Hlavní obsah
Nehoda kamionů na D1 Foto: Policie ČR

Na D1 havarovala nákladní auta, dálnice byla 10 hodin uzavřená

Nehoda dvou nákladních aut uzavřela ve čtvrtek nad ránem dálnici D1 na 165. kilometru ve směru na Prahu. Jedno z vozidel se převrátilo a leželo přes jízdní pruhy, z korby se vysypal náklad. Při nehodě se zranil jeden řidič. Provoz byl v místě nehody uzavřený na zhruba deset hodin.

Nehoda kamionů na D1 Foto: Policie ČR
Na D1 havarovala nákladní auta, dálnice byla 10 hodin uzavřená

Nehoda se stala krátce po 4. hodině ráno. Vzhledem k situaci na místě nebylo možné rozjet provoz alespoň v jednom pruhu, vyprošťovací a úklidové práce skončily až odpoledne. Provoz se rozjel kolem 14:00.

Podle prvotních informací se jednalo o nehodu dvou kamionů, později se ukázalo, že se střetlo nákladní auto s kamionem. Vozidla skončila zaklíněná v sobě.

Nehoda kamionů na D1

Foto: HZS Vysočina

Při nehodě se zranil řidič dodávky, hasiči ho museli z kabiny auta vyprostit pomocí speciálního nářadí.

„Hasiči zraněného řidiče ihned po vyproštění předali do péče zdravotníkům,” sdělila mluvčí hasičů Petra Musilová. Nákladní vůz podle ní převážel dva kontejnery s použitými obaly od barev a ředidel, náklad se vysypal na dálnici.

Převrácený kamion na D1

Foto: Policie ČR

Policie dopravu odkláněla z dálnice na exitu 168 u Devíti křížů, zpět řidiči najížděli na 162. kilometru. Před sjezdem se vytvořila mnohakilometrová kolona a ucpaný byl i samotný objezd přes Velkou Bíteš.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků