Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Na Czech pointu někdo rozhlásil, že obec je v karanténě. Šiřitele hledá policie

Policie vyšetřuje šíření poplašné zprávy na Teplicku. Někdo tam ve středu nepravdivě informoval obyvatele, že obec Proboštov je v karanténě. Ta to rezolutně odmítla.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Na Czech pointu někdo rozhlásil, že obec je v karanténě. Šiřitele hledá policie

Informace o karanténě nejdřív někdo začal šířit na Czech pointu Magistrátu města Teplice, odkud se rychle roznesla na sociální sítě. Detaily ale kvůli vyšetřování kriminalisté neuvolnili.

Důležité upozornění všem občanům obce Proboštov! Začala se bohužel šířit poplašná zpráva o tom, že naše obec je...

Zveřejnil(a) Obecní úřad Proboštov dne Středa 18. března 2020

„Začala se bohužel šířit poplašná zpráva o tom, že naše obec je uzavřená do karantény. Tato zpráva se nezakládá na pravdě,“ uvedla obec na svém facebookovém profilu.

Zároveň vedení obce informovalo, že podalo trestní oznámení na neznámého pachatele. „Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro zločin šíření poplašné zprávy,“ řekl Novinkám mluvčí policie Daniel Vítek.

Policisté požádali o pomoc svědky, kteří se na Czech pointu pohybovali ve středu mezi 8. a 10. hodinou. Hlásit se mohou na lince 158 a kriminalisté je následně kontaktují.

Šiřiteli zprávy hrozí kvůli vyhlášenému nouzovému stavu až osm let vězení. Obec Proboštov má téměř 2700 obyvatel a nachází se několik kilometrů od Teplic.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků