Hlavní obsah
V noci na pondělí zemřel 19letý řidič na Třeboňsku. Foto: Policie ČR

Na českých silnicích letos zatím zemřelo 548 lidí

Na českých silnicích letos podle předběžných statistik zatím zemřelo 548 lidí, o 17 méně než za loňský rok. Zemřelých je ale víc než v roce 2017 i 2016. Bilanci ještě mohou zhoršit nehody během dnešního silvestrovského večera a noci.

V noci na pondělí zemřel 19letý řidič na Třeboňsku. Foto: Policie ČR
Na českých silnicích letos zatím zemřelo 548 lidí

Nejtragičtějším měsícem končícího roku byl srpen s 62 oběťmi, nejméně lidských životů si vyžádal leden – 25. Při prosincových nehodách dosud zemřelo 34 lidí, což je o 18 méně než za minulý prosinec, uvedl ředitel dopravní policie Jiří Zlý. Podrobné oficiální statistiky zveřejní policie 8. ledna.

Nejtragičtějším dnem celého roku byl 11. listopad, během něhož přišlo o život devět lidí, z toho pět při nehodě u Pavlic na Znojemsku. Při srážce tří osobních aut tam čtyři lidé zemřeli ještě před příjezdem záchranářů, těžce zraněný čtyřměsíční chlapec zemřel později v nemocnici.

Oproti loňsku ubylo tento rok i těžce zraněných – zatím jich policie k pondělí 30. prosinci eviduje 1871, což znamená ve srovnání s rokem 2019 pokles o 229.

Příčiny smrtelných či vážných nehod jsou stejné jako v minulosti – nepřizpůsobení jízdy okolnostem nebo povrchu vozovky, jízda v protisměru a nevěnování se řízení, uvedl Zlý.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků