Hlavní obsah

Na Bulovce zemřela dívka, zřejmě měla v infuzi chemikálie s draslíkem

Policie vyšetřuje podezřelou smrt sedmnáctileté dívky v pražské nemocnici Na Bulovce. Uvedla to televize Prima. Jednou z vyšetřovacích verzí je, že někdo dívce přidal do infuze chemikálie s draslíkem. Policie zjišťuje, zda šlo o omyl nebo o vraždu.

Na Bulovce zemřela dívka, zřejmě měla v infuzi chemikálie s draslíkem

"Výsledky pitvy prokázaly, že bezprostřední příčnou smrti byla srdeční zástava. Laboratorní zkouška prokázala, že v krvi zemřelé bylo mnohem větší množství draslíku než je přípustné," řekl televizní stanici policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Podle informací Primy mohl dívce někdo přidal do infuze chlorid nebo hydroxid draselný. Otázkou je, zda úmyslně nebo omylem.

"Kriminalisté celý případ vyšetřují v současné době pro podezření z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti s následkem smrti," uvedl Hulan. Nemocnice se k případu nevyjádřila.

Prima uvedla, že si podle jejich informací mohl někdo poplést krystaly hydroxidu nebo chloridu draselného s chloridem sodným, který se běžně do infuze používá.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků