Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Michal Kvapil, Novinky

Na Berounsku řádí zloděj včelích úlů

Berounští policisté vyšetřují krádeže včelích úlů. Poslední případ se stal v Libečově u Chyňavy, kde kdosi překonal zamčená vrátka oploceného pozemku a ukradl pět úlů s včelstvy a příslušenstvím téměř za 40 000 korun. Včelstva předtím zmizela také chovateli v obci Hředle.

Ilustrační foto Foto: Michal Kvapil, Novinky
Na Berounsku řádí zloděj včelích úlů

Zda má krádeže na svědomí stejný pachatel, zatím není známo, řekla v pondělí mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

„Neznámý pachatel nebo pachatelé museli na místo dorazit minimálně s dodávkovým nebo nákladním automobilem, neboť jeden včelí úl váží zhruba padesát kilogramů. Zároveň je pravděpodobné, že s ohledem na odcizené množství nebyl pachatel sám," uvedla k libečovskému případu Pučelíková. Podle ní je možné, že zloděj nebo zloději mají s chovem včel určité zkušenosti.

Policie včelařům doporučuje, aby na místa, kde mají svá včelstva, umístili takzvané fotopasti, které mohou přispět k identifikaci zlodějů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků