Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Myslivec zastřelil na honu kolegu. Dostal podmínku a má zaplatit 1,2 milionu

Podmíněný trest dostal v prosinci myslivec, který před rokem na Kutnohorsku na honu zastřelil svého kolegu. Na dotaz Novinek to uvedl mluvčí soudu Milan Závurka. Pozůstalým má zaplatit více než 1,2 milionu korun.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Myslivec zastřelil na honu kolegu. Dostal podmínku a má zaplatit 1,2 milionu

Rozsudek padl před Vánocemi u Okresního soudu v Kutné Hoře. „Rozsudkem byl obžalovanému uložen trest 15 měsíců s podmíněným odkladem na 18 měsíců a zákaz držet a nosit střelnou zbraň na 10 let,“ informoval Závurka.

Na náhradě škody manželce zemřelého myslivce má podle soudu zaplatit 718 480 korun. Pozůstalým dvěma dětem pak 400 tisíc korun a vnukovi 100 tisíc korun. Rozsudek není pravomocný, obě strany si ponechaly lhůtu na odvolání.

Myslivec stanul před soudem za trestný čin usmrcení z nedbalosti a hrozilo mu až šest let vězení, protože byl obviněn v druhém odstavci, který říká, že dotyčný porušil důležitou povinnost vyplývající z jeho zaměstnání, povolání, postavení nebo funkce. Alkohol myslivec během honu nepil.

Třiasedmdesátiletý myslivec byl smrtelně postřelen na honu 20. ledna u obce Chlístovice na Kutnohorsku. Záchranáři vyrazili na místo, ale zraněnému muži již nemohli pomoci. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků