Hlavní obsah

Muži na zastávce v Brně explodovala v tašce výbušnina

Na konečné zastávce tramvaje na Staré Osadě v Brně explodovala v pátek dopoledne podomácku vyrobená výbušnina, kterou měl v tašce 61letý muž. Toho s vážným poraněním ruky převezla záchranka do nemocnice, nikdo další nebyl zraněn. Policie u muže následně provedla domovní prohlídku, našla vojenskou pyrotechniku.

Muži na zastávce v Brně explodovala v tašce výbušnina

K explozi došlo kolem 9:30. „Muž podle našich informací utrpěl devastují poranění ruky. Podle všeho mu v tašce vybuchla podomácku vyrobená pyrotechnika. Zjišťujeme, jaká látka to přesně byla, jak si ji vyrobil a kde k ní přišel,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Detektivové zatím nemohli muže vyslechnout, neboť je v péči lékařů.

„Měli jsme informaci, že došlo k výbuchu skleněné lahve. Na místě jsme se postarali o muže, který utrpěl těžké poranění ruky. Po ošetření jsme ho převezli do Fakultní nemocnice u svaté Anny," dodala mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

U muže policie provedla domovní prohlídku včetně nebytových prostor.

„Našli jsme nějakou vojenskou pyrotechniku a také menší množství látek, které se jevily jako nebezpečné. Pyrotechnici je převzali a odváží k odborné likvidaci,” uvedl mluvčí.

Z mužova bydliště policie preventivně evakuovala kolem poledne sedm lidí, ti se odpoledne mohou vracet zpět.

Následky výbuchu na zastávce v Brně

Foto: Policie ČR

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků