Hlavní obsah
 

Muže zadrženého v případu Aničky obvinili z vraždy, znásilnění a vloupání

Muž zadržený v souvislosti s případem nalezených ostatků pohřešované devítileté dívky z Prahy byl ve čtvrtek obviněn z vraždy, znásilnění a krádeže vloupáním. Informovala o tom pražská policejní mluvčí Andrea Zoulová. Policie s ohledem na náhubkový zákon přestala uvádět totožnost oběti.

 
Muže zadrženého v případu Aničky obvinili z vraždy, znásilnění a vloupání

„V průběhu dnešního dne vyšetřovatel obvinil 41letého muže z trestných činů vraždy, znásilnění a krádeže vloupáním. Kriminalisté muži prokázali dalších 17 případů majetkové trestné činnosti na území Prahy 8 a ve Středočeském kraji,“ uvedla Zoulová.

"Podle všeho má podobných případů na svědomí mnohem více. V současné době vyšetřovatelé připravují podnět k návrhu na uvalení vazby. Ten hodlají doručit státnímu zástupci ještě v průběhu odpoledne. Obviněný muž využil svého práva nevypovídat, vzhledem k tomu policie nebude prozatím uvolňovat žádné další informace, jejichž zveřejnění by mohlo ohrozit probíhající vyšetřování," dodala mluvčí.

Zoulová také uvedla, že muž s policisty dlouhodobě spolupracoval jen do té míry, že se dostavoval k výslechům. U těch však nevypovídal a opakovaně také odmítá další výslech na detektoru lži.

Pitva potvrdila násilnou smrt

Soudní pitva ostatků devítileté dívky, které byly ve středu nalezeny v pražské Troji, potvrdila násilnou smrt.

Kriminalisté tak případ vyšetřují jako vraždu. „Ještě v průběhu večera a noci probíhala soudní pitva, jejíž prvotní výsledky má již policie k dispozici. Z nich vyplývá, že dívka zemřela násilnou smrtí,“ řekla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

V průběhu středeční pátrací akce v Tróji policisté objevili ostatky lidského těla. „Policisté Speciální pořádkové jednotky narazili na nesrovnalost v terénu a rozhodli se místo prozkoumat. Při bližším ohledání vyšlo najevo, že půda ukrývá ostatky lidského těla,“ řekla ve čtvrtek Zoulová.

Vzhledem k dané lokalitě existovala velmi vysoká pravděpodobnost, že se může jednat o ostatky devítileté dívky, pohřešované od října loňského roku. Tělo bylo převezeno k soudní pitvě. Při prvním ohledání soudním lékařem bylo s téměř stoprocentní jistotou zřejmé, že se jedná skutečně o ostatky pohřešované dívky.

Pracovníci Kriminalistického ústavu Praha začali ihned s expertízami zajištěných stop. „Jejich výsledek budou mít kriminalisté k dispozici co nejdříve,“ doplnila Zoulová.

Situační mapa oblasti

Foto: Právo

„V průběhu středy policie zadržela 41letého muže z Mostecka, a to v souvislosti s další majetkovou trestnou činností. Tento muž je trestně stíhán od loňského roku pro trestné činy zbavení osobní svobody a krádeže vloupáním do obytných objektů v Praze 8 a ve Středočeském kraji,“ doplnila ve čtvrtek ráno Zoulová k zatím jedinému obviněnému v případu.

Po identifikaci nalezených ostatků byl tento muž, který je jediným obviněným v souvislosti s tímto případem, vyslýchán od středečního večera. Později byl obviněn z vraždy a dalších trestných činů.

Podle serveru Aktuálně.cz je muž nadprůměrně inteligentní, má však jen základní vzdělání. Vyniká dobrou fyzickou kondicí, jeho osobnost ale nese psychopatické rysy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků