Hlavní obsah
Geocaching Foto: Profimedia.cz

Muže vyděsila schránka příznivců geocachingu, přivolal pyrotechniky

V Novosedlech na Břeclavsku vyděsila ve středu stavebního technika schránka ukrytá pod jedním z tamních mostů natolik, že přivolal policii. Nevěděl, že jde o předmět, jenž tam umístili příznivci geocachingu. Jde o hru založenou na hledání ukrytých schránek se vzkazy či věcmi v terénu. Technik ji považoval za nálož a přivolal pyrotechniky.

Geocaching Foto: Profimedia.cz
Muže vyděsila schránka příznivců geocachingu, přivolal pyrotechniky

"K obavám měl důvod. Balíček, ukrytý pod mostem, byl oblepen lepicí páskou a trčely z něj dráty," uvedla mluvčí policie Kamila Haraštová. Muž na místě dělal revizi mostu.

Kvůli nálezu byli na místo povoláni policejní specialisté, hasiči i zdravotníci. Při vyzvedávání schránky byl z bezpečnostních důvodů zpomalen i provoz na nedaleké železnici. Nakonec se ale ukázalo, že obavy byly zbytečné.

Geocaching

Jedná se o hru na pomezí sportu a turistiky. Účastníci pomocí GPS navigací hledají ukryté schránky s různým obsahem. Seznam schránek je vyvěšen na internetu, kam se také zapisují zdární nálezci. V Česku se takových schránek nachází bezmála 20 tisíc.

Geocaching si v tuzemsku nachází stále více příznivců. Při hledání ukrytých schránek v terénu používají turistické přijímače GPS. Pro jejich umístění v krajině se používají nejrůznější místa, včetně prostor pod mosty.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků