Hlavní obsah
Požár chaty v Liberci. Foto: HZS Libereckého kraje

Muže uvěznil zhroucený strop, požár v chatě nepřežil

Jednu oběť a zraněného člověka si vyžádal noční požár chaty v Liberci. Plameny objekt zcela zničily, hasiči našli zemřelého muže pod zhrouceným stropem. Okolnosti požáru se vyšetřují.

Požár chaty v Liberci. Foto: HZS Libereckého kraje
Muže uvěznil zhroucený strop, požár v chatě nepřežil

V části Liberce Machníně hořelo kolem jedné hodiny v noci. Když na místo přijeli hasiči, byl objekt už kompletně v plamenech.

„Během události se zranila jedna osoba, jež byla předána do péče záchranné služby, která ji převezla s popáleninami do zdravotnického zařízení,“ sdělila v pátek mluvčí hasičů Lucie Hložková.

Hasiči rovněž pátrali po dalším člověku, který měl být uvnitř. „Osobu poté nalezli pod trámy spadlého stropu uvnitř chaty se smrtelným zraněním,“ upřesnila mluvčí.

Požár v Liberci nepřežil muž.

Foto: HZS Libereckého kraje

Požár se podařilo lokalizovat krátce před 4. hodinou, samotná likvidace byla ohlášena kolem 6:30. Dobrovolní hasiči ještě místo do rána hlídali kvůli případnému rozhoření skrytých ohnisek. „Příčina události a výše škody je v šetření,“ dodala Hložková.

Mluvčí záchranné služby Michael Georgiev ČTK sdělil, že obětí požáru byl muž a do nemocnice zdravotníci přepravili popálenou ženu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků