Hlavní obsah
Policejní psovod s fenkou Waomi Foto: Policie ČR

Muže uvázlého v močálu vypátrala policejní fenka Waomi

Vyčerpaného a podchlazeného staršího muže, který uvázl v močálu a nemohl se z něj dostat, vypátrala před několika dny policejní fena Waomi u Strmilova na Jindřichohradecku. Pohřešovaný měl za sebou léčení v nemocnici kvůli mrtvici.

Policejní psovod s fenkou Waomi Foto: Policie ČR
Muže uvázlého v močálu vypátrala policejní fenka Waomi

Muže, který odešel domu v půl jedné ráno, začala pohřešovat rodina. „Policistům sdělila, že zdravotní stav muže není optimální, neboť se před několika měsíci vrátil z nemocnice, kde se léčil s mozkovou příhodou,“ uvedla ve středu mluvčí policie Hana Millerová.

Venku v tu dobu silně pršelo a teploměr ukazoval dvanáct stupňů nad nulou. Policisté proto začali organizovat pátrací akci. Než se ale stačila rozjet, podařilo se s mužem spojit telefonicky. „Řekl jen, že je někde v močálu, nemůže se dostat ven a cestou ztratil peněženku a tašku,“ dodala Millerová.

Do akce byl povolán psovod s policejní fenou Waomi, která po více než hodině dezorientovaného muže našla v zarostlém močálu u Kamenitého potoka ve Strmilově.

Úspěchy policejních psovodů

„Fena vyhledávala nejdříve pachové stopy. Ve vysokém rákosí označila zalehnutím tašku, poté dioptrické brýle i peněženku s doklady. Muž ležel v močálu, byl vyčerpaný a podchlazený. Proto byla na místo přivolána záchranná služba,“ dodala Millerová.

Jindřichohradečtí policejní psovodi se svými psy podle ní vypátrali jen za posledních pět týdnů už tři lidi.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků