Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Petr Hloušek, Právo

Muž ztratil na ulici v Mladé Boleslavi 100 tisíc. Odevzdal je poctivý nálezce

Muž z Mladé Boleslavi ztratil koncem října na ulici tašku s více než 100 tisíci korunami. Poctivý nálezce ji našel a odevzdal na policii.

Ilustrační foto Foto: Petr Hloušek, Právo
Muž ztratil na ulici v Mladé Boleslavi 100 tisíc. Odevzdal je poctivý nálezce

V sobotu 24. října si šel muž v Jilemnické ulici něco vyřídit. Zaparkoval auto a odešel do budovy,  cestou mu vypadla kožená taška s penězi, klíči a dalšími věcmi.

Když to zjistil, taška už na místě nebyla.

Dostala se však do dobrých rukou zhruba 40letého muže, který ji našel na ulici a odevzdal ji na nedaleké policejní služebně, odkud na začátku listopadu putovala do ztrát a nálezů mladoboleslavského magistrátu.

„V tašce bylo 106 558 korun, klíče, ale nebyly tam doklady ani jiné věci, podle kterých bychom mohli majitele identifikovat. Devátého listopadu se nám však ozval sám, aby se zeptal, zda tašku náhodou někdo neodevzdal,“ řekla Novinkám pracovnice oddělení Kateřina Pešková.

Muž sdělil detaily, které mohl znát jen majitel tašky. „Majitel nálezci poděkoval a dal mu nálezné, které podle zákona činí 10 procent,“ konstatovala Pešková.

Zmínila, že s tak vysokou částkou se na magistrátu ještě nesetkali. Běžně lidé odevzdávají částky okolo několika tisíc korun, maximálně 20 tisíc korun. O to víc je potěšilo, že i tak vysokou částku nálezce odevzdal.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků