Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jan Handrejch, Právo

Muž zbil zaměstnankyni úřadu práce

Pracovnici kutnohorského úřadu práce nedávno napadl jeden z uchazečů o zaměstnání. Způsobil jí zranění, která si vyžádala desetidenní pracovní neschopnost. Žena má dodnes zdravotní komplikace.

Ilustrační foto Foto: Jan Handrejch, Právo
Muž zbil zaměstnankyni úřadu práce

O napadení úřad informoval v pondělí v souvislosti s návštěvou ministryně práce Michaely Marksové (ČSSD).

"Ve čtyři hodiny, když už tady bylo opravdu málo lidí, přišel uchazeč. Bylo s ním zahájeno správní řízení, takže jsem si myslela, že s ním sepíšu protokol. Vypadalo to všechno v klidu, pak se strašně rozčílil a začal nadávat,” popsala událost v pondělí Larvová.

Po muži požadovala pouze vysvětlení, protože nenahlásil tzv. nekolidující zaměstnání, tedy práci s příjmem do určité výše, která mu umožňuje setrvat v evidenci úřadu práce.

Sprostě jí nadával a zaútočil

Muž, s nímž se tehdy viděla poprvé v životě, podle ní sprostě nadával a zaútočil na ni v okamžiku, kdy se ho snažila vykázat. Nestihla ani zaktivovat alarm, protože se bála, že by s ní mohl smýknout o radiátor.

Tísňové tlačítko za ni stiskla kolegyně z vedlejší kanceláře, která ji viděla ležet na zemi. Strážníci na místo dorazili do tří minut, útočník ale mezitím odešel.

"Měla jsem naražený palec, ozdobu pod okem - obtisk ruky, naražené rameno a mám hnuto s krční páteří," popsala úřednice svá zranění. Po napadení skončila v nemocnici. Po deseti dnech se ale vrátila do kanceláře, nechtěla prý nechat kolegyně na holičkách. "Ten krk mě stále bolí, ale palec už je lepší," dodala.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků