Hlavní obsah

Muž zastřelil družku v blízkosti čerpací stanice

Jihomoravští kriminalisté v noci z pondělí na úterý zadrželi v Jihlavě 52letého muže, který je podezřelý z vraždy své družky, kterou měl zastřelit v autě nedaleko benzínové čerpací stanice u Troubska na Brněnsku. Muž je podle dostupných informací duševně labilní. Událost se stala při cestě z Jihlavy do krizového centra brněnské fakultní nemocnice.

Muž zastřelil družku v blízkosti čerpací stanice

"Podle prozatím zjištěných informací se muž rozhodl navštívit večer krizové centrum a jel s družkou do Brna v automobilu, který řídil jeho známý. Při jízdě zřejmě vznikly problémy mezi partnery, které muž řešil tím, že zastřelil svoji družku a z auta utekl. Vraždu nahlásil řidič, který před agresivním mužem také uprchl z auta. Pachatele se nám podařilo za pomocí občanů zadržet v noci při pátrací akci v Jihlavě," uvedl jeden z policistů, který na případu pracuje.

Na místě, které řidič auta označil, policisté skutečně našli osobní auto s mrtvou ženou a do rána ohledávali místo činu a zajišťovali stopy.

Zadržený muž je nyní v policejní cele a čeká na zahájení trestního stíhání. Důležité slovo budou mít psychiatři, kteří budou zkoumat, zda je muž duševně nemocný, či mohl své jednání ovládat. Policisté budou také prověřovat, jak muž přišel ke zbrani, kterou vraždil. V úterý dopoledne by mu měl komisař za přítomnosti obhájce předat usnesení o zahájení trestního stíhání a zřejmě podá návrh na jeho vzetí do vazby.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků