Hlavní obsah
Foto: Profimedia.cz

Muž v taláru kreslil v Lidlu na zboží kříže

Skupina několika lidí protestovala v neděli ve dvou obchodech řetězce Lidl proti tomu, že na svých letácích k Řeckému týdnu smazal kříže řeckých kostelů na ostrově Santorini. Dva lidé v hábitech a s křížem „žehnali“ zboží a podle vedoucí prodejny obtěžovali zákazníky.

Foto: Profimedia.cz
Muž v taláru kreslil v Lidlu na zboží kříže

K jednomu z obchodů na olomoucké Lazecké ulici vyjela hlídka městské policie, kterou sem přivolala jeho vedoucí s tím, že u prodejny je skupina lidí, která obtěžuje kolemjdoucí. Než strážníci dorazili na místo, dění se přesunulo dovnitř prodejny.

„Oznamovatelka strážníkům sdělila, že po ní chodí muž s talárem a křížem. Svým zevnějškem budí strach, obtěžuje zákazníky oslovováním a křížkuje zboží. Podle vyjádření vedoucí prodejny nedošlo ke škodě na majetku, a tak celý incident skončil odchodem muže z prostoru prodejny,“ řekl Právu v pondělí mluvčí Městské policie v Olomouci Petr Čunderle.

OBČANÉ a kříže versus Lidl- Olomouc 3.9.2017

Každý si neseme svůj kříž... My se za kříže nestydíme a křížů se nebojíme! Dne 3.9.2017 jsme navštívili 2x Lidl v Olomouci... Pokusíme se zpracovat video z návštěvy... se zaznamenanými reakcemi lidí, pracovníků Lidlu,strážníků Městské policie Olomouc i příslušníků Policie České republiky. Tak jen krátce. Někteří lídé si nás nevšímali. Před některými jsme si připadali úplně průhlední... někteří se usmívali a jiným jsme se nelíbili. Od dvou domů Lidlu se nás snažili vedoucí pracovníci vyhodit. Byli jsme se projít v prodejně a podívali jsme se, copak že tam mají hezkého. Do pojízdného nákupního košíku jsme naskládali až po vrch výrobky z " Řeckého týdne" a po vyskládání na pojízdný pás u pokladny a zjištění ceny 2081 Kč a že na výrobcích opravdu jsou umazané kříže, tak jsme usoudili, že tolik peněz za toto neutratíme :-) Vedoucí prodejny na nás zavolala Městskou policii ( upozorňovala nás na to dopředu), protože si na nás udajně stěžují zákazníci a děsíme je svým zjevem a pohyby našich rukou. Nu což... nakonec jsem si vyžádal pomoc Policie České republiky... Dozvěděli jsme se, že v dnešní napjaté době svým zjevem pohoršujeme a i obtěžujeme lidi a že je to důvod k prokázání totožnosti. Nutno přiznat, že strážníci i policisté byli super... ale kontrola totožnosti kvůli neurčitému podezření na naše protiprávní jednání na základě neurčitého oznámení, to se mi vážně nezdá košer ;-) Poděkování si zaslouží oddaná sestra křížovnice Pavca Svobodová, sestra Andrea Svobodová, bratr Miroslav Svoboda a bratr Jan Baník. Děkujeme a příště zase ;-)

Zveřejnil(a) Martin Zapletal dne 3. září 2017

Mužem v taláru byl aktivista Martin Zapletal, který v minulosti vešel ve známost například vystrčením holého zadku na projíždějící americký vojenský konvoj. Potrestán za to nakonec nebyl, byť původně dostal podmíněný trest za výtržnictví. Později totiž soud čin překvalifikoval na přestupek a následně přestupková komise vyškovské radnice rozhodla, že se muž podle ní ničím neprovinil. [celá zpráva]

Mazání je prý alibismus 

Na Facebooku se objevilo video, na kterém muž (Martin Zapletal) se ženou stojí před prodejnou olomouckého Lidlu v talárech a vyjadřují tak svůj nesouhlas s kauzou smazaných křížů v reklamních letácích řetězce Lidl. [celá zpráva]

Zapletal na videu mimo jiné označil vymazání křížů za alibismus. „Omluva Lidlu, že se snaží multikulturně jakoby obohatit společnost a že jsou nestranní, apolitičtí a tak podobně, a proto kříže vymazali, je naprostý ubohý výmysl a omluva. Jestli chtějí být apolitičtí, tak není důvod kříže mazat,“ uvedl Zapletal.

„Máme to, co si necháme líbit, a nám se to nelíbí. Proto jsme se přišli podívat sem k Lidlu. Ukazujeme jim, že kříže k naší zemi a naší kultuře patří a že se nebojíme,“ dodal na videu aktivista.

U nás už jen nelajkujeme. Jestli Lidlu chybějí kříže, tak si jich pár můžou vyzvednout u nás v Praze 8.

Zveřejnil(a) Jiří Vítek dne 3. září 2017
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků