Hlavní obsah
 

Muž v Praze přepadl a okradl mladou dívku, bil ji do obličeje. Policie hledá svědka

Devětadvacetiletý muž přepadl v Praze na konci června mladou dívku, několikrát ji udeřil a obral ji o několik stovek korun. Následně z místa utekl směrem ke stanici metra Hůrka. Přestože policisté již podezřelého vypátrali, žádají o pomoc svědka, který měl potkat podezřelého v metru, informoval ve středu mluvčí policie Tomáš Hulan.

 
Muž v Praze přepadl a okradl mladou dívku, bil ji do obličeje. Policie hledá svědka

Incident se stal deset minut po půlnoci 29. června mezi ulicemi Volutová a Kodymova v Praze. Podezřelý devětadvacetiletý muž zde měl přepadnout osmnáctiletou dívku.

Měl ji přepadnout zezadu a chytit kolem krku, přičemž ji povalil na zem. Dívka začala křičet, podezřelý proto dívku několikrát uhodil do obličeje, sebral jí několik stovek korun a z místa utekl směrem k metru.

Právě metrem přijel podle policie do stanice hledaný svědek, který se měl s podezřelým pravděpodobně potkat. „Za určitých okolností mohl být tento muž dokonce na dohled místa loupeže v době jejího spáchání, a tudíž by byl jednoznačně očitým svědkem. Dohledat tohoto mladého muže se ale kriminalistům zatím nepodařilo,“ sdělil Hulan.

Útočníkovi hrozí až 10 let

Policisté podezřelého muže, který dívku přepadl, vypátrali v oblasti Prahy 5 Košíře. Je podezřelý z trestného činu loupeže, za což mu hrozí až 10 let vězení. „Nicméně kriminalisté musí mít vždy každý delikt řádně prověřený, prošetřený a zadokumentovaný tak, aby případné sdělení obvinění mělo odpovídající relevanci,“ zdůvodnil mluvčí pátrání po svědkovi.

„Proto ho nyní touto formou prosíme o to, aby se kriminalistům přihlásil prostřednictvím linky tísňového volání nebo na kterékoli policejní služebně. Stejně tak apelujeme na známé či kamarády tohoto důležitého svědka,“ dodal mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků