Hlavní obsah

Muž v Praze brutálně napadl seniora na autobusové zastávce

Kriminalisté vyšetřují agresivní napadení sedmdesátiletého seniora na autobusové zastávce v Praze. Ukrajinsky mluvícího útočníka pomohli zadržet řidič autobusu a cestující. Policie nyní shání další svědky, informoval v neděli mluvčí Jan Daněk.

Muž v Praze brutálně napadl seniora na autobusové zastávce

K napadení došlo minulou neděli. „Agresor zaútočil na sedmdesátiletého seniora, který čekal na Vysočanské ulici na zastávce autobusu Prosek. Při tomto čekání si poškozený položil na zem igelitovou tašku, ke které si po chvíli přisedl neznámý muž a vzal si ji. Vůči tomu se ohradil její majitel a tím se odstartoval celý konflikt,” uvedl mluvčí.

Útočník podle něj seniora napadl údery a kopy, které směřovaly převážně na hlavu. Nakonec poškozený skončil bezvládně ležet na zemi a útočník i s jeho taškou nastoupil do autobusu. „Z tohoto autobusu byl ale okamžitě vyveden řidičem ve spolupráci s jedním cestujícím. Ten pak útočníka zadržel do příjezdu policejní hlídky,” dodal.

Zadrženého pětadvacetiletého ukrajinsky hovořícího muže si následně převzali kriminalisté, kteří s ním z pokynu státní zástupkyně zahájili stíhání pro trestné činy výtržnictví, krádež a ublížení na zdraví, za což hrozí až tříletý pobyt za mřížemi. Zároveň byl podán podnět na jeho vzetí do vazby, který ale nebyl akceptován.

„V tuto chvíli nelze vyloučit překvalifikování případu na některý ze závažnějších trestných činů. To bude záležet mimo jiné na výsledku znaleckého posudku, jehož vypracování bylo zadáno,” upřesnil Daněk.

V souvislosti s tímto případem policie žádá svědky, zejména pak ženu, která je na videu zachycena v bílé bundě, aby se přihlásili na linku 158. Kriminalisté by je potřebovali k případu vyslechnout.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků