Hlavní obsah
Foto: , Novinky

Muž v Ostravě neunesl rozchod, partnerku chtěl vyhodit ze 6. patra

Policie stíhá 38letého muže, který se v pátek večer pokusil vyhodit z okna domu v Ostravě 26letou ženu. Motivem útoku měl být zřejmě rozchod mezi partnery, ženě se podařilo utéct, útočníkovi hrozí až desetileté vězení.

Foto: , Novinky
Muž v Ostravě neunesl rozchod, partnerku chtěl vyhodit ze 6. patra

O holý život v okně v šestém patře bytového domu bojovala mladá žena v pátek večer. Útoku předcházela hádka, při které muž ženu nejdříve odhodil na zeď, následně jí měl vyhrožovat vyhozením z okna.

Ženu pak uchopil a natlačil k oknu a chtěl ji shodit z okna v šestém patře. Žena se ale aktivně bránila, i tak už byla horní polovinou těla nakloněna z okna ven.

„Díky aktivnímu odporu se jí podařilo situaci zvrátit. Později společně upadli do místnosti, kde měl zápas pokračovat, a následně se mělo ženě podařit ze sevření vymanit a vyběhnout z bytu,“ řekla mluvčí policie Gabriela Holčáková.

Ženu volající o pomoc z okna zaregistrovali lidé kolem a hned oznámili situaci na lince 158. „Další se vydali směrem k bytu na pomoc. Vyděšené a zraněné ženě, které se podařilo utéci před dům, pomohli svědci také zapůjčením ošacení a setrvali s poškozenou do příjezdu policistů,“ doplnila Holčáková.

Přivolaní policisté muže zadrželi, orientační dechová zkouška ukázala přes dvě promile alkoholu. Motivem jednání měl být zřejmě rozchod mezi partnery.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků