Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Muž ukradl ze zásilky výhru za půl miliónu. Místo cesty kolem světa půjde do vězení

Policisté ze Šumperku dopadli osmačtyřicetiletého muže, který měl při třídění zásilek odcizit výherní sázenku na cestu kolem světa v hodnotě půl miliónu korun. Je obviněn z porušení tajemství dopravovaných zpráv a z krádeže ve stadiu pokusu. Hrozí mu až osm let vězení, řekla policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Muž ukradl ze zásilky výhru za půl miliónu. Místo cesty kolem světa půjde do vězení

„Na konci února jako zaměstnanec zodpovědný za třídění a přípravu zásilek k doručování záměrně otevřel poštovní zásilku, která putovala do Šumperku. Zásilka obsahovala originální výherní sázenku na hru Eurojackpot a potvrzení o výhře věcné ceny Cesta kolem světa,“ řekla Právu v pátek Neubauerová. Muž si doklady ponechal a o týden později je v Praze předložil pracovníkům loterijní společnosti jako výherce.

Na základě výherního tiketu obdržel poukaz na cestu kolem světa za půl miliónu korun. Tento poukaz však již nestihl u cestovní kanceláře uplatnit.

„Jakmile se skutečný výherce, šestašedesátiletý senior dozvěděl, že zásilka jeho synovi na Šumpersko nedorazila, celou věc oznámil na policii,“ dodala mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků