Hlavní obsah
Foto: Petr Blahuš, Právo

Muž shodil psy z Nuselského mostu, trest jej nečeká

Nečekaným rozuzlením skončil velmi drsný případ týrání zvířat. Muž (33), který letos v srpnu shodil z pražského Nuselského mostu dva psy, vyvázne zcela bez trestu. Podle lékařů je totiž psychicky nemocný a tudíž není za smrt obou zvířat trestně odpovědný.

Foto: Petr Blahuš, Právo
Muž shodil psy z Nuselského mostu, trest jej nečeká

Původně mu hrozilo až roční vězení, ale pražská policie musela vzhledem k závěru znalců o psychické poruše pachatele celý případ koncem října odložit. Právu to v pondělí potvrdila mluvčí pražské policejní správy Eva Miklíková.

Jediné, čemu se strůjce smrti obou psů nevyhne, je pravidelná ambulantní léčba u psychiatra, ke kterému prý už docházel i v minulosti.

Celá událost se odehrála letos 4. srpna na Nuselském mostě, který pro ukončení svých životů v minulosti použilo již mnoho sebevrahů. Tentokrát ale o život přišli dva buldočci, které muž postupně shodil z mostu. Jeden z nich přitom dopadl na frekventovaný chodník pod mostem a jen shodou okolností po něm zrovna nikdo nešel.

Policii oznámil případ neznámý člověk na linku 158. Policie pak ještě přímo na Nuselském mostě pachatele zadržela. Při zatýkání se bránil nástupu do sanitky, která jej poté odvezla do psychiatrické léčebny v Bohnicích.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků