Hlavní obsah
Foto: Miškay Petr, ČTK

Muž se zastal černých pasažérek, o revizora přerazil klacek

Policisté z Plzně vyšetřují brutální útok na revizora městských dopravních podniků. Třiatřicetiletý muž se zastal dvou černých pasažérek a na 55letého revizora, který je chtěl pokutovat, zaútočil klackem. K incidentu došlo v Husově ulici v Plzni poblíž autobusového nádraží.

Foto: Miškay Petr, ČTK
Muž se zastal černých pasažérek, o revizora přerazil klacek

Dva revizoři se snažili zkontrolovat ženy v trolejbusu, ani jedna ale nepředložila platnou jízdenku. Revizoři proto chtěli, aby s nimi ženy na další zastávce počkaly na policisty. Ty jim ale začaly vulgárně nadávat.

"Pak na místo přiběhl podezřelý a v ruce držel klacek. Přistoupil k jednomu z dvojice kontrolorů a klackem ho chtěl udeřit do hlavy. Revizor instinktivně uhnul a útočník ho zasáhl do zad takovou silou, že se klacek zlomil. Pak ještě napadenému plivl do obličeje,“ popsala útok mluvčí policie Simona Čejková.

Druhý z revizorů se do šarvátky nezapojil. Dalšímu násilí pak zabránila hlídka městské policie.

Policisté případ kvalifikovali jako přečin výtržnictví a přečin ublížení na zdraví a žádají případné svědky, aby zavolali na tísňovou linku 158.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků