Hlavní obsah
Oblastní nemocnice Náchod Foto: Oblastní nemocnice Náchod

Muž s podezřením na otravu metanolem zemřel

Důchodce z Meziměstí na Broumovsku, u kterého existuje podezření na otravu metanolem, zemřel ve čtvrtek v náchodské nemocnici. Jednasedmdesátiletého muže lékaři hospitalizovali v úterý. Přesnou příčinu jeho smrti má určit pitva. V pátek to uvedla mluvčí náchodské policie Eva Prachařová.

Oblastní nemocnice Náchod Foto: Oblastní nemocnice Náchod
Muž s podezřením na otravu metanolem zemřel

Lékařům se u muže otravu jedovatým alkoholem nepodařilo prokázat, podle nich je však vysoce pravděpodobné, že šlo o otravu metylalkoholem. "Z dosud provedeného vyšetřování policie nezjistila žádné pochybení prodejců lihovin. Ani odebrané vzorky, jak z provozoven, tak od rodiny poškozeného, nevykazovaly žádné nadlimitní koncentrace zakázaných látek," uvedla mluvčí.

Podle policie je možné, že závadný alkohol měl muž u sebe delší čas.

"Občanům znovu připomínáme, aby raději nekonzumovali žádné staré zásoby a prověřovali si zdroje, odkud alkohol pochází. Je velmi pravděpodobné, že mezi lidmi se stále mohou nacházet lahve se závadným alkoholem," uvedla mluvčí.

V Královéhradeckém kraji policie dosud evidovala jedinou otravu metylalkoholem, pětašedesátiletý muž z Broumovska byl po říjnové otravě propuštěný z nemocnice s poškozeným zrakem.

V České republice vloni v souvislosti s metanolem přimíchávaným do alkoholu zemřely čtyři desítky lidí. V kauze jsou už desítky obviněných, někteří i ze závažného trestného činu obecného ohrožení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků