Hlavní obsah
Muž obviněný z vyhrožování v tramvaji. Foto: Policie ČR

Muž s nožem, kterého v tramvaji postřelili policisté, měl útočit už dřív. Hledají se svědci

Pražští kriminalisté vyšetřují závažný incident z poloviny března, při kterém museli zneškodnit v tramvaji na Výtoni muže hrozícího nožem. Obviněný je vzhledem k novým informacím podezřelý z dalšího útoku téhož dne a policie hledá svědky události.

Muž obviněný z vyhrožování v tramvaji. Foto: Policie ČR
Muž s nožem, kterého v tramvaji postřelili policisté, měl útočit už dřív. Hledají se svědci

Agresivní muž řádil v tramvaji 18. března krátce před 17. hodinou poté, co jej řidič napomenul, aby si zakryl nos a ústa kvůli nařízení magistrátu v souvislosti s pandemií koronaviru (celostátní nařízení na nošení roušek v té době ještě neplatilo).

Muž neposlechl a podle svědků navíc začal řidiče ohrožovat nožem. Útočník neodložil zbraň ani po varování přivolaných policistů a ti ho postřelili.

Muž obviněný z vyhrožování v tramvaji.

Foto: Policie ČR

„V rámci vyšetřování případu kriminalisté zjistili, že toto neměl být jediný incident, který má muž na svědomí. Ve stejný den okolo 10:45 hodin měl v tramvaji číslo 17 mezi stanicemi Výtoň a Palackého náměstí ohrožovat nožem dalšího cestujícího,“ sdělil v úterý mluvčí policie Jan Daněk.

„Žádáme proto svědky tohoto incidentu nebo muže, kterého měl tento podezřelý ohrožovat, aby se přihlásili na linku 158,“ upřesnil s tím, že policisté podezřelého obvinili z nebezpečného vyhrožování, výtržnictví a násilí proti úřední osobě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků