Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: HZS

Do muže na dálnici na Frýdecko-Místecku narazila tři auta

V ohrožení života skončil chodec, kterého na dálnici D56 srazila v pátek vpodvečer hned tři auta. Muže záchranáři přepravili s vážnými zraněními do Fakultní nemocnice Ostrava.

Ilustrační foto Foto: HZS
Do muže na dálnici na Frýdecko-Místecku narazila tři auta

Ke srážce došlo kolem 17:15 na hlavním tahu u Sviadnova ve směru na Frýdek-Místek v místě, kde je doprava svedena kvůli pracím na cestě do jednoho jízdního pruhu. „Došlo ke střetu muže, který zřejmě silnici přecházel, s několika vozidly. Předběžně se jedná o tři osobní automobily,“ sdělila policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Podle mluvčího záchranářů Lukáše Humpla utrpěl chodec, jehož totožnost záchranáři během zásahu neznali, život ohrožující poranění. „Zasahující lékař zjistil zranění v oblasti hlavy a hrudníku. Stav pacienta vyžadoval uvedení do umělého spánku,“ popsal s tím, že záchranáři pacienta zaintubovali a převedli na přístrojem řízenou ventilaci. Postiženého zajistili pánevním pásem, krčním límcem a uložili do vakuové matrace.

„Muž byl letecky transportován do ostravské fakultní nemocnice, kde jej záchranáři předali do péče urgentního příjmu,“ doplnil.

Policejní mluvčí Štětínská uvedla, že případné požití alkoholických nápojů u řidičů aut vyloučili policisté dechovými zkouškami, jejich výsledky byly negativní.

„Policisté jsou stále na místě, kde okolnosti dopravní nehody stále šetří,“ informovala kolem 20. hodiny s tím, že totožnost zraněného muže je prozatím neznámá. Po 21. hodině již byla silnice plně průjezdná.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků