Hlavní obsah

Muž, po jehož útoku napadený zemřel, dostal šest let

Krajský soud v Ústí nad Labem v úterý uložil šestiletý trest vězení šestadvacetiletému Miroslavu Gabčovi, který letos v dubnu v Mostě napadl 63letého muže. Ten po útoku spadl na chodník, udeřil se do hlavy a po dvou dnech zemřel v nemocnici na krvácení do mozku. Právu to řekla mluvčí soudu Irena Jeřábková.

Muž, po jehož útoku napadený zemřel, dostal šest let

Muži se na místě incidentu nejprve pohádali. Gabčo byl údajně slovně napaden, druhý muž mu měl říkat: „Cikáne, co se tu roztahuješ na chodníku.“ Po slovní přestřelce se muži rozešli, Gabčo se ale pak vrátil a muže udeřil pěstí.

Podle obhajoby měl Gabčo strach z nože, který druhý muž měl v ruce. Jenže nůž byl podle Jeřábkové v pouzdře a v druhé ruce měl muž tašku. Podle soudu by musel udělat několik pohybů, kdyby chtěl nožem zaútočit.

Gabčovi výrazně pomohlo, že se k činu doznal a projevil lítost. Soudce ale nemohl uložit trest na spodní hranici sazby, která je pět let, protože byl Gabčo v podmínce za majetkovou trestnou činnost. Podle soudu rozhodně nebylo Gabčovým úmyslem muže zavraždit.

Útočník, který zůstává ve vazbě, by měl putovat jen do věznice s dozorem. Podle Jeřábkové proto, že je možná jeho resocializace a má také těhotnou manželku.

Rozsudek ale není pravomocný, Gabčo se proti němu na místě odvolal, státní zástupce si ponechal lhůtu na odvolání.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků